Czym ogrzewać wodę?

Wątek na mało znane fakty, ciekawostki z kraju i ze świata, ciekawe wiadomości i opinie.
Awatar użytkownika
lew70
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2020, 8:37

Czym ogrzewać wodę?

Post autor: lew70 »

Sądzicie, że ogrzewanie wody kolektorami słonecznymi jest korzystne? Czytałem o nich w ofercie firmy Cieplik i to rozwiązanie wydało mi się atrakcyjne. Dajcie znać, czy korzystaliście z usług wspomnianej firmy i czy warto.
Awatar użytkownika
Abel1971
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2020, 20:39

Re: Czym ogrzewać wodę?

Post autor: Abel1971 »

Zlecałem firmie Cieplik montaż powietrznej pompy ciepła. W mojej opinii spisali się na medal, więc nie miałbym oporów kontaktować się z nimi w sprawie kolektorów słonecznych. Profesjonalni, dokładni i terminowi.
koleś

Re: Czym ogrzewać wodę?

Post autor: koleś »

Jeśli o mnie chodzi, to ja będę miał pompę powietrzną ciepła. I w ten sposób będę mógł nieograniczenie sobie to wszystko właśnie instalować. Nie wiem jeszcze, jakie to będą koszty, ale liczę, że wcale nie takie duże. A co do mnie, to ja również sprawdzam, jak się mają pompy głębinowe do studni , bo to też w sumie planuję. Czas pokaże, czy mi się to wszystko uda tak, jak chcę.
bartłomiej

Re: Czym ogrzewać wodę?

Post autor: bartłomiej »

A co sądzicie o ogrzewaniu domu za pomocą pelletu? Odkąd go używam widzę naprawdę wiele korzyści jakie z tego płyną. W kotłowni jest czysto, pellet jest bardzo ekonomiczny, a zamawiając go w http://www.maximer.pl/ kupicie pellet certyfikowanej jakości i w odpowiedniej cenie
Awatar użytkownika
baranek
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:57

Re: Czym ogrzewać wodę?

Post autor: baranek »

Jeśli już się decydujemy na takie rzeczy to ja jestem zdania, że warto wybrać system raz i porządnie. Właśnie dlatego moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest system ogrzewania i chłodzenia od https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/ na który na pewno warto postawić.
adżela

Re: Czym ogrzewać wodę?

Post autor: adżela »

Ważne czym i ważne jak. Na pewno wy o tym słyszeliście, dlatego ja nie będę w ogóle uciekać od tematu, a podpowiem wam, że możecie oczywiście ale wykorzystać pompy obiegowe . Wiem, że nie każdy wie, jak to działa, ale ja ogólnie mogę powiedzieć, że nie ma to jak ogólnie pompa, która daje moc piecowi. I ja to takie coś mam u siebie i rodzice także.

zamkniety teren
aniulkaaa98

Re: Czym ogrzewać wodę?

Post autor: aniulkaaa98 »

Dom to coś innego, niż firma, dlatego zastanawiam się nad tym, co można zrobić i jak można to ogarnąć. Dlatego sprawdzam kotły wodne wysokotemperaturowe , bo jednak to dla firmy na pewno jest bardziej logiczne, niż zwykły kocioł CO. Tylko muszę ogarnąć temat pod kątem tego, jak je należy pielęgnować i tak na pewno mnie rozumiecie w tym względzie.
Żagi

Re: Czym ogrzewać wodę?

Post autor: Żagi »

Dla wielu osób inwestycja w nowoczesne systemy ogrzewania i chłodzenia to przede wszystkim długoterminowe oszczędności. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego systemu, polecam zapoznać się z ofertą Panasonic opisaną tutaj https://www.syneko.pl/aircon-dowiedz-si ... -panasonic i jest to inwestycja w przyszłość.
ODPOWIEDZ