Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Radzimy, rekomendujemy, komentujemy. Szukasz wsparcia lub opinii? Napisz!
Awatar użytkownika
emi8201
Posty: 107
Rejestracja: 10 gru 2019, 11:57

Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: emi8201 »

Aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwania dobrej szkoły podstawowej dla naszego dziecka. Nie ma znaczenia, czy będzie to szkoła podstawowa państwowa czy prywatna. Bardzo zależy nam na tym, aby była to szkoła z odpowiednim zaangażowaniem i dobrą kadrą nauczycielską. Chcemy również, aby szkoła kładła duży nacisk na naukę języków obcych. Którą moglibyście mi polecić?
Awatar użytkownika
boyce233
Posty: 209
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:31

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: boyce233 »

Bardzo długo szukaliśmy odpowiedniej szkoły dla naszego dziecka, ale opłaciło się to! Polecałabym Ci szkołę Te Vizja na Wawrze. Nie wiem, czy to w Twojej okolicy, ale jeśli odległość nie sprawia problemu, nawet jeśli masz dalej to zapisz tam swoje dziecko. Rozwój dziecka na odpowiednim poziomie.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 352
Rejestracja: 31 sie 2019, 15:49

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: mczay »

Wybór dobrej szkoły jest na tyle ważny, że nie potrzeba żadnych zajęć dodatkowych, bo szkoła o wszystko zadba. Wtedy dziecko skupia się na szkole i nauce, a wolny czas poświęca na pasje, hobby i odpoczynek, a nie na żadne potrzebne dodatkowe zajęcia.
Awatar użytkownika
mes9200
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2020, 11:56

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: mes9200 »

Patrząc z perspektywy czasu bardzo cieszę się, że wybrałam Te Vizję. To faktycznie dobra szkoła. Widzę też różnicę w nauczaniu i postępach w nauce, ponieważ siostra ma córkę w tym samym wieku w szkole państwowej. Przykładowo w języku angielskim widać znaczną różnicę.
Awatar użytkownika
dag532
Posty: 30
Rejestracja: 18 lip 2020, 12:00

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: dag532 »

Jestem podobnego zdania, co innego osoby, jeśli chodzi o Te Vizję. Szkoła podstawowa to teraz nie tylko kilka lat i wybór następnej szkoły. Teraz to aż 8 lat nauki, a później już szkoły, które mają związek ze studiami oraz zawodem. Tak, jak wszystkim, podoba mi się poziom nauczania języka angielskiego w tej szkole.
Awatar użytkownika
enterke
Posty: 113
Rejestracja: 28 maja 2019, 10:57

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: enterke »

Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie, jakie szkoły są w okolicy. Jak najbardziej Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie to jedna z lepszych prywatnych szkół. Tutaj dziecko uczy się w małej klasie, więc nauczycielowi jest łatwiej poświęcać czas każdemu uczniowi.
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: Katarzyna78 »

Od kilku lat dodatkowo dorabiam jako nauczycielka informatyki w szkole podstawowej i warto jest jako rodzic na zebraniu lub jako nauczyciel na spotkaniu poruszyć temat o antywirusach dla szkół. Możecie o nich poczytać na stronie internetowej https://marken.com.pl/produkty/antywirus-dla-szkol/
Awatar użytkownika
kolo12
Posty: 177
Rejestracja: 12 maja 2019, 14:45

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: kolo12 »

Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha to będzie chyba jeden z lepszych wyborów. Nauczyciele i rodzice bardzo dobrze współpracują tam ze sobą, uczniowie również, wysoki poziom nauczania wynika z poziomu zaangażowania nauczycieli w sam program nauki. Uczniowie sporo pracują w domu oraz na zajęciach dodatkowych, mają też jednak miejsce na odpoczynek, wszystko to działa idealnie i dlatego efekty są jakie są.
Awatar użytkownika
special
Posty: 56
Rejestracja: 25 cze 2019, 14:46

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: special »

Szkoła podstawowa to tak naprawdę bardzo ważny etap w życiu dziecka, dlatego też wydaje mi się, że po prostu należy podchodzić do tego z rozmysłem. Trzeba też sprawdzać tak naprawdę, co dziecku się podoba, oraz przygotować je na ocenianie. Tu https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... zac-punkty są fajne porady o średniej.
Awatar użytkownika
Lilia
Posty: 20
Rejestracja: 27 wrz 2019, 8:40

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: Lilia »

Warszawa ma dużo świetnych placówek, jednak u nas w Krakowie również nie mamy na co narzekać. Mamy nie tylko dobre podstawówki ale także przedszkola, które przyjazne są dla wszystkich dzieci zarówno tych zdrowych jak i z różnymi problemami https://przedszkoleharmonia.pl/wwr
Awatar użytkownika
ramsaybolton
Posty: 549
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: ramsaybolton »

Nie chcielibyśmy faworyzować w jakiś sposób swoich dzieci dlatego, mimo że nas stać na prywatną szkołę, to posyłamy je do państwowej. Jedyne co jeszcze nam pozostało to jak najszybciej kupić podręczniki. Znajoma twierdzi, że najłatwiej i najszybciej można zamówić je tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era Co sądzicie o tej stronie?
Awatar użytkownika
enterke
Posty: 113
Rejestracja: 28 maja 2019, 10:57

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: enterke »

Szkół jest dość dużo w Warszawie i na pewno warto zerknąć na prywatne placówki. Wiem, że Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie ma dobre opinie. Tutaj dziecko uczy się w małej klasie co jest dużym plusem. Warto o tym pomyśleć, by zapewnić dziecku dobre warunki do nauki.
Awatar użytkownika
emi8201
Posty: 107
Rejestracja: 10 gru 2019, 11:57

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: emi8201 »

Moje dziecko najpierw chodziło do szkoły publicznej, ale przekonałam się, że szkoła prywatna będzie dużo lepszym rozwiązaniem i zapisaliśmy nasze dziecko do Te Vizji. Bardzo fajna oferta i duża koncentracja na nauce języka angielskiego. Sprawdźcie i sami się przekonajcie!
Awatar użytkownika
mes9200
Posty: 11
Rejestracja: 18 lip 2020, 11:56

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: mes9200 »

Nie mam dzieci, więc konkretnie nie powiem Ci, jak wygląda edukacja, ale znajoma ma dziecko w tej szkole i za każdym razem słyszę bardzo dobre opinie, więc myślę, że to świadczy o dobrej edukacji w tej szkole. Sama zapisałabym swoje dziecko do Te Vizji.
Awatar użytkownika
dag532
Posty: 30
Rejestracja: 18 lip 2020, 12:00

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: dag532 »

Wiem, że podczas pandemii był problem, ale na szczęście Te Vizja zrobiła wszystko idealnie, a dzieciaki uczyły się na takim samym poziomie, jak podczas zajęć w szkole. Widzę, że nie jest to tylko moja opinia, więc możecie porównać sobie z opinią innych rodziców.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 352
Rejestracja: 31 sie 2019, 15:49

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: mczay »

Jestem zdana, że szkoła z dużą ilością języka angielskiego to genialne rozwiązanie, ponieważ to język, którego warto uczyć się od małego i podobno im wcześniej, tym lepiej. Taki język na pewno w przyszłości pozwoli na pracę w wielu różnych zawodach. Sama jestem po kursach i moje dziecko też będzie się uczyło.
Awatar użytkownika
kolo12
Posty: 177
Rejestracja: 12 maja 2019, 14:45

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: kolo12 »

Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie to chyba jedna z najlepszych placówek w stolicy. Uczniowie zdobywają tam wiele cennych umiejętności, spory nacisk kładzie się tam na naukę języków. Nauczyciele w tamtej szkole poświęcają uczniom zdecydowanie więcej czasu a klasy nie są tak liczne, to wszystko działa na plus na naukę oraz współpracę pomiędzy uczniami i nauczycielami na każdym poziomie.
Awatar użytkownika
boyce233
Posty: 209
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:31

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: boyce233 »

\Mieszkamy na Wawrze, więc ze wszystkich najbliższych szkół wybrałam dla dziecka Te Vizję, z tego względu, że posiadają ofertę edukacyjną oraz program nauczania, który wyróżnia się na tle innych szkół. Ponadto prowadzą szkołę dwujęzyczną, co pozwoli na naukę języka angielskiego.
Awatar użytkownika
boyce233
Posty: 209
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:31

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: boyce233 »

del
Awatar użytkownika
boyce233
Posty: 209
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:31

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: boyce233 »

del
Awatar użytkownika
zenka
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2019, 22:45

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: zenka »

Rozważam różne opcje, jeśli chodzi o wysłanie dziecka w przyszłym roku do szkoły, ale chyba jak większość z Was tutaj, wybiorę szkołę prywatną, bo wiem, że można liczyć tam na nieco lepsze warunki, które na pewno pomogą dziecku w dobrych wynikach w nauce.
Awatar użytkownika
emi8201
Posty: 107
Rejestracja: 10 gru 2019, 11:57

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: emi8201 »

Mogę powiedzieć, że moje dziecko uczy się języka angielskiego w szkole, w programie rozszerzonym, ponieważ wybraliśmy Te Vizję, która ma program rozszerzony razem z nauką angielskiego. To prywatna szkoła, która posiada odpowiednie grono pedagogiczne oraz świetną atmosferę.
olli

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: olli »

A podstawowej szkole wiadomo chce się wybrać jak najlepszą szkołę średnią. A więc warto poczytać sobie informacje tutaj https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... zac-punkty na temat tego jak obliczyć punkty z egzaminów etc. W końcu one mają znaczenie ogromne i wpływ na to czy dziecko dostanie się do danej szkoły?
Wąsim

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: Wąsim »

Świetna jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie i na pewno ta placówka zapewni dziecku odpowiednie warunki do nauki. Dziecko może tutaj uczyć się języka angielskiego także na zajęciach dodatkowych. Opieka i kadra nauczycielska jest na najwyższym poziomie.
Krięś

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: Krięś »

Wąsim pisze: ↑27 wrz 2020, 19:41 Świetna jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie i na pewno ta placówka zapewni dziecku odpowiednie warunki do nauki. Dziecko może tutaj uczyć się języka angielskiego także na zajęciach dodatkowych. Opieka i kadra nauczycielska jest na najwyższym poziomie.
Szkoła ma same dobre opinie. My możemy powiedzieć, że dzieciaki tutaj dobrze się uczą i na pewno ma na to wpływ doświadczenie nauczycieli. Prywatne szkoły są zdecydowanie lepsze od publicznych. Nie mieliśmy problemu z tym, by dzieci chciały chodzić tutaj do szkoły. Placówka godna polecenia.
mąka

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: mąka »

Gdybyś szukała zeszytów do szkoły w różnych rozmiarach to polecam tą stronę https://www.taniomania.pl/t/zeszyty-b5 Znajdziesz tam najlepsze oferty w atrakcyjnych cenach. Ja chyba zrobię większe zapasy zeszytów na ten rok dla swoich dzieci.
BarnabaCzerkó

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: BarnabaCzerkó »

Najlepiej będzie jeśli będziemy sami uczyli nasze dzieci już od samego początku. Ja teraz jestem na etapie nauki chodzenia i to jest prawdziwe wyzwanie. Myślałem, żeby kupić jakieś specjalne buty do nauki chodzenia i teraz czytam o tym artykuł na http://primastrada.pl/jakie-buty-do-nauki-chodzenia/. Myślę, że warto o tym pomyśleć.
Łączka

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: Łączka »

Z pewnością Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie to placówka, do której warto posłać dziecko. Dzieciaki uczą się tutaj w małych klasach, nauka jest dla nich przyjemna a nie stresująca. To dzięki doświadczeniu nauczycieli.
Awatar użytkownika
boyce233
Posty: 209
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:31

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: boyce233 »

Jeśli chodzi o Okopową, to ja osobiście bardzo chętnie zapisałabym tam swoje dziecko, z tego względu, że później od razu, w tej samej szkole można posłać to dziecko do liceum. Mają tam ogólnokształcące liceum z możliwością napisania matury międzynarodowej. Umożliwia to program IB, o której więcej możecie przeczytać sobie w ofercie edukacyjnej.
luśka72

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: luśka72 »

Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW, szkolne, takie które w razie wypadku da wam odszkodowanie (może się przydać w leczeniu). Tutaj https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka macie opisane co obejmują takie polisy. Czy macie takie ubezpieczenie wykupione?
laluś32

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: laluś32 »

Moja znajoma zapisała córkę do liceum na Okopowej właśnie ze względu na ten program IB. Nie jest on jeszcze realizowany, bo jeśli dobrze pamiętam, to jest on na 2 lata edukacji przed maturą. Musiałabym dopytać, ale jak na razie wiem, że i znajoma i jej córka są bardzo zadowolone.

oprawa awaryjna led 3w
grażka

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: grażka »

Ja słyszałam wiele dobrego o Te Vizji, ale na Okopowej. Czy ktoś z Was posyłałam tam swoje dziecko? Jakie macie opinie dotyczące szkoły podstawowej w tym miejscu?
olguśka

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: olguśka »

Te Vizja to z pewnością bardzo dobry wybór. Myślę, że będziecie zadowoleni. Sama chcę zapisać tam swoje dziecko.
grażka11

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: grażka11 »

Też uważam, ze Te Vizja to bardzo dobry wybór. Zapisaliśmy tam synka do przedszkola od przyszłego roku.
oluś

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: oluś »

Uważam, że prywatne szkoły zapewniają lepsze warunki do nauki dzieciom i jak najbardziej warto o tym pomyśleć, by do jednej z takich placówek posłać swoją pociechę. Te Vizja zapewnia autorski program nauczania. Dzięki niemu dzieci nie są przeładowane materiałem, pomimo tego, że realizowany jest program rozszerzony. Brzmi to atrakcyjnie, prawda?
mczayś

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: mczayś »

Jeśli chodzi o Te Vizję, to muszę przyznać, że jest to bardzo dobra szkoła. Syn za rok kończy przedszkole i zastanawiamy się również nad ofertą podstawówki w tym samym miejscu. Wierzę, że zaangażowanie szkoły jest na tyle odpowiednie, że będzie to dobra ścieżka edukacji.
maciuś2

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: maciuś2 »

No a myślicie o szkole prywatnej czy państwowej? Moim zdaniem to bardzo istotne. Jeśli ma to być szkoła prywatna to moim zdaniem Te Vizja będzie bardzo dobrym wyborem.
expiś

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: expiś »

Najlepiej zapisać dziecko do szkoły dwujęzyczne. Będzie to dobre rozwiązanie, ze świetnym efektem oraz bez konieczności uczęszczania na zajęcia dodatkowe. Taką szkołą jest Te Vizja w Warszawie na Ochocie. Uważam, że znajdziecie tam ofertę edukacyjną odpowiednią dla Waszego dziecka, no i dla Was.
Awatar użytkownika
Paltuska
Posty: 34
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:36

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: Paltuska »

Widzę, że znacie Te Vizje, ja również zapisałam tu swoje dziecko, a konkretnie to do ich szkoły podstawowej na śródmieściu - Te Vizja Okopowa. Lokalizacja dla mnie mega dogodna a szkoła świetnie i tak się sprawdziła. Podczas pandemii dzieci chętnie się uczą - to jest sukces.
Lęvo

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: Lęvo »

Wykształcenie nie jest takie łatwe i do tego trzeba włożyć sporo wysiłku. Przekonałem się o tym więcej niż raz i naprawdę uważam, że najlepiej jest robić to prywatnie. To bardzo mocno motywuje i bardzo dobrze pomaga osiągnąć nowe sukcesy w edukacji że jest to dość ważne
Telęc

Re: Jaka jest najlepsza szkoła podstawowa dla dziecka w Warszawie?

Post autor: Telęc »

Wiem bardzo dobrze, że nie jest łatwo zdobyć przyzwoite wykształcenie w dzisiejszych czasach. To nie jest tak proste, jak czasem wielu ludzi myśli, ale musisz korzystać z usług prywatnych nauczycieli i robić dużo samemu, a wtedy wszystko się ułoży. Często korzystam z usług tych osób z korepetycje hiszpański buki.org.pl Podoba mi się sposób, w jaki zachowują się w tej sprawie i jest to naprawdę bardzo ważne. Myślę, że z ich pomocą można uzyskać dobre wykształcenie.

mlt-d1042s black laser toner cartridge
ODPOWIEDZ