Rozwód po ślubie kościelnym?

Porady i pomoc prawna, polecane kancelarie, sprawdzeni prawnicy i adwokaci. Wymiana informacji, doświadczeń i uwag.
Awatar użytkownika
Sulima98
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2021, 18:20

Rozwód po ślubie kościelnym?

Post autor: Sulima98 »

Cześć. Wiedzieliście o tym, że jest możliwy rozwód po ślubie kościelnym? Właściwie nie jest to rozwód, a unieważnienie małżeństwa i zajmuje się tym adwokat kościelny. Korzystaliście kiedyś z usług kancelarii prawa kanonicznego? Możecie opowiedzieć o tym nieco więcej?
Awatar użytkownika
baranek
Posty: 194
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:57

Re: Rozwód po ślubie kościelnym?

Post autor: baranek »

Z tego co się orientuję to jak najbardziej jest to możliwe, ale zapewne wiele osób i tak raczej nie zawraca sobie głowy rozwodem kościelnym. Dlatego ja mogę każdemu polecić zapoznanie się z fajnym wpisem https://ostrowiecka.pl/2021/06/01/podzi ... -a-dzieci/ gdzie dokładnie opisano kwestię podziału majątku po rozwodzie.
eaś

Re: Rozwód po ślubie kościelnym?

Post autor: eaś »

A to chyba raczej smutna sprawa, co? W końcu z miłości się żenisz, a potem się rozwodzisz, to nic przyjemnego. Mam nadzieję, że jakoś to polubownie wszystko załatwiliście. A ogólnie to ja mam plany, ale ślubne, nie rozwodowe. I poszukuję kogoś takiego jak fotograf ślubny kraków. Możecie coś poradzić sensownego? Kogoś, kto tak naprawdę będzie się na tym porządnie znał?
bałtek

Re: Rozwód po ślubie kościelnym?

Post autor: bałtek »

Uważam, że bardzo dobrą stroną na której jesteś w stanie zasięgnąć wielu ciekawych informacji rozwodowych jest ta: https://i-rozwod.pl/kto-moze-cie-reprez ... omocnictwo . Ponadto, jeśli wypełnicie ichniejszy wniosek na stronie internetowej, to za niewielką opłatę wyślą wam gotowy pozew rozwodowy, który jest gotowy do dostarczenia go do sądu, wystarczy tylko złożyć podpis.
ODPOWIEDZ