Emerytura

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
liść

Emerytura

Post autor: liść »

Macie jakieś plany oszczędzania na emeryturę?
maślana

Re: Emerytura

Post autor: maślana »

Poza pracowniczymi planami kapitałowymi to niestety nie mam żadnego planu na oszczędzanie, ale póki co myślę że to w zupełności wystarczy
Awatar użytkownika
eweran
Posty: 173
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:04

Re: Emerytura

Post autor: eweran »

Emerytura ważna sprawa, dla każdego z nas. Ważne jest to, żeby dodatkowo oszczędzać na swoją emeryturę. W innym przypadku sytuacja finansowa nie będzie ciekawa. Jest nawet dostępny kalkulator emerytur i można sobie sprawdzić ile dodatkowe oszczędzanie może zmienić jeśli chodzi o sytuację finansową.
Henryś

Re: Emerytura

Post autor: Henryś »

liść pisze: ↑31 paź 2020, 8:38 Macie jakieś plany oszczędzania na emeryturę?
Aktualnie pomysł mam jeden – ubezpieczenie emerytalne prywatne oferowane przez firmę Prudential. Długo szukałem opłacalnej opcji, która będzie wydawała się ciekawa i przystępna dla mnie. Lepiej już teraz zacząć oszczędzać.
łuska

Re: Emerytura

Post autor: łuska »

maślana pisze: ↑31 paź 2020, 19:16 Poza pracowniczymi planami kapitałowymi to niestety nie mam żadnego planu na oszczędzanie, ale póki co myślę że to w zupełności wystarczy
Też tak uważam, przez lata sporo się tam uzbiera. Atrakcyjnym bonusem jest też wpłata powitalna w wysokości 250 zł, którą na start na PPK każdego uczestnika programu przelewa państwo. Do tego dochodzi jeszcze dopłata roczna – 240 zł co 12 miesięcy. A tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ już nawet ktoś wyliczył że warto
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Emerytura

Post autor: Katarzyna78 »

Witam.
Moja mam przeszła już na emeryturę, a więc szukaliśmy różnych ulg i uprawnień na emeryturze i trafiliśmy na stronę https://zycieseniora.com.
Każdemu kto jest na emeryturze polecam przejrzeć stronkę i możliwe, że coś ciekawego znajdziecie o czym jeszcze nie wiedzieliście, w naszym przypadku tak właśnie było ;)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2021, 18:52 przez Katarzyna78, łącznie zmieniany 1 raz.
wąż

Re: Emerytura

Post autor: wąż »

Hej. Chciałabym was zapytać, czy posiadacie może indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego? Pytam, ponieważ chciałabym się dobrze zabezpieczyć na swoją starość, jakoś niekoniecznie liczę w tym zakresie na pomoc od państwa. Dajcie znać, jeżeli macie w tym temacie jakąś większą wiedzę.
Kamiś44

Re: Emerytura

Post autor: Kamiś44 »

Moja mama niedługo osiągnie wiek emerytalny i zastanawiamy jak się do tego przygotować. Jakie trzeba złożyć dokumenty i czy do tego potrzeba, jakie zaświadczenie, czy trzeba mieć wszystkie s świadectwa pracy. Mamy pewien problem z częścią dokumentacji, gdyż moja mama kilka lat pracowała za granicą, a zakład, w którym była zatrudniona, już nie istnieje. Czy musimy za wszelką cenę zdobyć dokumenty, że była tam zatrudniona, może uda się to załatwić inaczej, ponieważ rozliczała się w Polsce z podatków. Może ktoś mi wytłumaczy, o co chodzi z wnioskami podczas pandemii: https://lexsecure.pl/wniosek-o-emerytur ... s-pandemii ?
Malwinaż55

Re: Emerytura

Post autor: Malwinaż55 »

Jakiś czas temu byłam zmuszona do skorzystania z pomocy specjalistów w zakresie świadczeń z tytułu ubezpieczenia emerytalnego. A mianowicie ze względów zdrowotnych nie mogłam stawić się w sądzie na rozprawia wiec potrzebowałam zastępstwa procesowego. Potrzebnego wsparcia i pomocy w tej sprawie udzieliła mi kancelaria prawna: https://www.kancelaria-gdynia.eu/prawo- ... znych.html . Na szczęście, wspólnymi siłami udało się rozwiązać mój kłopot. Warto korzystać z tego typu pomocy.
hookoowa

Re: Emerytura

Post autor: hookoowa »

Ja sobie nie wyobrażam mojej przyszłej emerytury. Jak ona ma być tak niska jak u co niektórych, to jest to po prostu porażka.. Wydaje mi sie ze oszczędzanie to najlepszy pomysł, tylko nie bardzo sie w tym orientuję i szczerze nie jestem do końca przekonana
marioolkaa

Re: Emerytura

Post autor: marioolkaa »

A nie myślałaś o ppk? Sama początkowo byłam sceptyczna, ale jak zobaczyłam ile moja koleżanka ma zaoszczędzone w ciągu dwóch lat, to zdecydowałam że tez będę w taki sposób oszczędzać. Jestem w tym programie niecałe dwa lata i odkładając naprawde mała sumę, bo to 2% z pensji mam raz tyle ile sama odłożyłam. Dopłaca pracodawca i raz na rok państwo, wiec zbiera sie fajna sumka. A to jednak długofalowe oszczędzanie, więc każdy może sam sobie to przeliczyć ile zyska.
ODPOWIEDZ