Potrzebny net do firmy - LTE

Nie wiesz, na jaki smartfon się zdecydować? Chcesz zmienić komputer, ale nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania? Lubisz rozmawiać o nowinkach z dziedziny technologii? Dołącz do nas!
Awatar użytkownika
aktyvny
Posty: 21
Rejestracja: 11 kwie 2019, 18:29

Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: aktyvny »

Tak jak w temacie - nie mam mozliwosci pociagniecia swiatlowodu do siedziby firmy. Radio mnie srednio przekonuje - wole LTE. Czy ktos z Was ma moze info, ktory operator ma LTE bez limit sciagania?
Awatar użytkownika
Govii
Posty: 97
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:56

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: Govii »

Hmm no najlepszy jest swiatlowod, to fakt, nieporownywalny - ale rozumiem, ze bez szans na 'swiatlo' - to lipa. LTE to w sumie dobry pomysl, ale musialbys sprawdzic zasieg czy jest - najlepiej na mapkach dostepnych na stronach operatorow sieci komorkowych.

śrut do wiatrówki warszawa
Awatar użytkownika
Stachura
Posty: 62
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:35

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: Stachura »

A jeszcze lepiej - kup sobie po prostu startery za 5 zlotych tych 3-4 operatorow i porownaj w ten sposob zasiegi i takze predkosc sciagania i wysylania danych. Nie ma chyba lepszego i tanszego sposobu na sprawdzenie zasiegow.

nokia suite google calendar
Awatar użytkownika
aktyvny
Posty: 21
Rejestracja: 11 kwie 2019, 18:29

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: aktyvny »

No to jest dobry sposob na sprawdzenie zasiegu - ale na sprawdzenie ofert i wybranie tej jednej jedynej najlepszej? Jakos nie chce mi sie zwiedzac stoisk operatorow czy chodzic po ich stronach internetowych:/
Awatar użytkownika
Govii
Posty: 97
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:56

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: Govii »

Mozesz wejsc np na Komorkomat - to darmowa porownywarka ofert roznych operatorow sieci komorkowych. Mozna wyfiltrowac sobie jakie opcje Cie interesuja (np darmowe minuty czy abonament za max 30 zl) i dostajesz wszystko ladnie na tacy podane - w jednym miejscu, bez chodzenia po dziesiatkach roznych stron.
Awatar użytkownika
aktyvny
Posty: 21
Rejestracja: 11 kwie 2019, 18:29

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: aktyvny »

Dzieki za namiary na ten portal! Juz reszte ogarne sam. Szkoda, ze wczesniej o tym nie pomyslalem i nie szukalem takich portali. No ale coz - lepiej pozno, niz wcale. Jeszcze raz dziekuje za pomoc.
Awatar użytkownika
katharina
Posty: 107
Rejestracja: 27 lut 2019, 11:03

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: katharina »

Faktycznie internet jest bardzo istotny w firmie.W końcu przesyłamy różne ważne dane do osób trzecich, tak samo sami wyszukujemy różne wiadomości, czy dokonujemy zamówień produktów. Warto jednak wszystko odpowiednio przygotować pod daną firmę. A tutaj przydadzą się firmy informatyczne wrocław, które tak jak można dowiedzieć się tutaj https://www.wroclawskiportal.pl/firmy-i ... wroclawiu/ świadczą kompleksowe usługi.
Awatar użytkownika
kolo12
Posty: 177
Rejestracja: 12 maja 2019, 14:45

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: kolo12 »

Jeśli chodzi o LTE to może być to dobry internet dla bardzo małej firmy. Większe firmy potrzebują zdecydowanie szybszego dostępu do sieci takiego jak u operatora https://koba.pl/ to jeden z najlepszych usługodawców w Białymstoku i okolicach. Internet LTE to w przypadku większej firmy dobra opcja na dostęp do internetu w czasie awarii.
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: Katarzyna78 »

Tu jest ciekawa oferta internetu https://panwybierak.pl/dostawca/netia/5 co o tym sadzicie ? Wyglada to na ciekawa oferte.
Awatar użytkownika
lativa
Posty: 68
Rejestracja: 12 cze 2019, 6:10

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: lativa »

Jeśli chodzi o Białystok to ja polecam firmę ELPOS, to też lokalny dostawca :) mają bardzo rozbudowaną ofertę jeśli chodzi o pakiety internetu, w lokalizacjach gdzie idzie światłowód można wybrać nawet taki z prędkością 900 mb/s :) niedrogo, stabilnie, bez awarii. rzetelna i solidna firma.
Awatar użytkownika
czarna
Posty: 246
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:01

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: czarna »

Łącze światłowodowe zapewnia znacznie stabilniejsze połączenie w porównaniu do innych rodzajów internetu, zwłaszcza radiowego czy satelitarnego. Swego czasu bardzo interesowałam się tym tematem, kiedy szukałam idealnego rozwiązania dla siebie, więc wiem co mowię. Obecnie korzystam z Światłowód wrocław i szczerze mogę wam polecić.
ŚLWOO

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: ŚLWOO »

aktyvny pisze: ↑01 lip 2019, 18:45 Tak jak w temacie - nie mam mozliwosci pociagniecia swiatlowodu do siedziby firmy. Radio mnie srednio przekonuje - wole LTE. Czy ktos z Was ma moze info, ktory operator ma LTE bez limit sciagania?
........ ....... .... okey ale czy musi być lte? a światłowód nie lepszy?
bożena

Re: Potrzebny net do firmy - LTE

Post autor: bożena »

LTE to rozwiązanie mobilne i może być wykorzystywane w miejscach, gdzie nie doprowadzono jeszcze infrastruktury światłowodowej, ale narażone jest na większe opóźnienia, a przy dużej liczbie urządzeń w zasięgu sieci, prędkość przesyłania i pobierania może dodatkowo spadać, co nie ma miejsca przy światłowodzie z którego ja korzystam od najlepszego dostawcy telewizji i internetu
ODPOWIEDZ