Krótka historia zespołu Akcent i kultowej piosenki „Przez Twe Oczy Zielone”

Kultowy zespół Akcent powstał w 1989 roku, w Bielsku-Białej. Został założony przez dwóch muzyków: Zenona Martyniuka, który występował wcześniej w zespole „Akord” i Mariusza Anikieja, reprezentującego zespół „Centrum”. Nazwa zespołu Akcent pochodzi od pierwszych liter nazw „Akord” i „Centrum”. W drugim roku działalności Akcent wydał swoją pierwszą kasetę.  Album ukazał się w 1991 roku i został zatytułowany po prostu „Akcent 1”. Zawierał on największe szlagiery zespołu, takie jak: „Chłopak z gitarą”, „Dajcie mi gitarę”, czy „Tabu tibu”. Na przestrzeni lat zespół Akcent zgromadził w swojej dyskografii szesnaście albumów i dziesiątki największych przebojów Disco Polo. Styl i charakter zespołu sprawiły, że miał on zasadniczy wpływ na kształtowanie się muzyki Disco Polo w Polsce.

Rok 2014 – wybuch popularności zespołu Akcent

Drugą młodość zespół Akcent przeżył w 2014 za sprawą nagrania kultowego utworu „Przez Twe oczy Zielone”, który przebojem wdarł się na najwyższe miejsca list przebojów. Piosenka ta otrzymała unikalną „Nagrodę Publiczności” na festiwalu w Ostródzie, a jej autor Zenon Martyniuk otrzymał statuetkę „Osobowość Roku”. Kariera Zenona nabrała tempa i zaczął pojawiać się w kultowych programach, takich jak: Kuba Wojewódzki Show czy Świat się kręci, prowadzony przez Agatę Młynarską.

Polacy zachwyceni piosenką „Przez Twe Oczy zielone”

Piosenka „Przez Twe Oczy zielone” sukcesywnie podbijała serca ludzi w każdym wieku, a tekst i melodia tak szybko wpadają w ucho, że nawet Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej po wygranym meczu z Irlandią, tańczy i śpiewa w jej rytm. Polska wręcz oszalała na punkcie tego utworu! Akcent nie osiadł jednak na laurach i zaczął tworzyć kolejne hity, takie jak: „Kochana wierzę w miłość” i „Skradłaś wszystko”, których teledyski zostały nagrane na światowym poziomie w Stanach Zjednoczonych. Pod koniec roku 2015 Akcent znowu zaskoczył swoich fanów utworem: „Przekorny Los”.

Akcent w centrum uwagi mediów i fanów

Wszystkie media bardzo chętnie w swoich relacjach uwzględniały poczynania zespołu, co wciąż napędzało jego popularność. Potwierdzeniem jest to, że obecnie piosenka „Przez Twe Oczy zielone” ma 145 milionów wyświetleń w serwisie YouToube, co pozostawia w tyle innych wykonawców muzyki Disco Polo. Akcent może poszczycić się także unikalną więzią z fanami, którzy są bardzo aktywni na ich facebokowym profilu.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*