Odwodnienie liniowe to praktyczne rozwiązanie w każdym domu. Jeśli chcesz uchronić budynek przed przesiąkaniem wody deszczowej i roztopowej, zdecyduj się na nowoczesne i trwałe odwodnienie liniowe z polimerobetonu. Czy warto budować odwodnienie liniowe? Dlaczego system z polimerobetonu to dobry wybór?
Odwodnienie liniowe z polimerobetonu – po co?
Ryzyko zalania garażu lub piwnicy wodą deszczową albo z roztopów jest realne, jeśli zawczasu nie zadbasz o jej odprowadzenie. Odwodnienie liniowe to nic innego, jak długie rynny z ażurową pokrywą, które montuje się w najbardziej wrażliwych punktach wokół budynku, takich jak brama wjazdowa do garażu. Wodę gromadzącą się w takim systemie można odprowadzać m.in. do kanalizacji deszczowej albo bezpośrednio do gruntu.
Jeżeli zależy Ci na wydajności takiego odwodnienia, systematycznie sprawdzaj, czy w kratkach nie utknęły liście, małe gałązki i inne przedmioty, które mogłyby spowodować niedrożność systemu odwodnieniowego.
Polimerobeton – co to za materiał?
Jeśli planujesz wybudować odwodnienie liniowe polimerobeton to materiał, którym warto się zainteresować. Polimerobeton powstaje z kruszyw mineralnych i mikrowypełniacza, które wiąże się za pomocą wysokoreaktywnej żywicy poliestrowej.
Dzięki temu powstaje materiał, którego cechy sprawdzają się doskonale w produkcji prefabrykowanych elementów instalacji wodnych i sanitarnych. Polimerobeton jest wysoce wytrzymały i bardzo szczelny. Można nadać mu gładką, niechropowatą powierzchnię, poza tym zużywa się wolniej niż tradycyjny beton cementowy.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Plastmetix.
Fot. Shutterstock