Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że coraz więcej spraw życia codziennego jest załatwianych elektronicznie. Dotyczy to także obsługiwania oraz korzystania z produktów bankowych, w tym kredytów dla osób fizycznych. Jeżeli z powodu zaplanowanej inwestycji lub nieoczekiwanych trudności finansowych będziesz chciał złożyć wniosek o pożyczkę, możesz to zrobić online. Wcześniej jednak warto porównać wszystkie aktualne oferty. Na co zwrócić uwagę? Jak uzyskać kwotę, której potrzebujesz? Z jakim bankiem podpisać umowę? Pytań jest wiele, a znalezienie jednoznacznych odpowiedzi trudne i wymagające bardzo dobrej znajomości rynku. Najlepiej zwrócić się do godnego zaufania pośrednika finansowego.
Wnioskowanie o kredyt gotówkowy online
Dzisiaj niemal wszystkie banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, udostępniają opcję wnioskowania o kredyt dla osób fizycznych online. Internetowo można:
- porównać oferty,
- przeprowadzić symulację zdolności kredytowej,
- poznać wstępne warunki pożyczki i negocjować je,
- złożyć wniosek kredytowy i podpisać umowę o uruchomienie produktu,
- otrzymać finanse potrzebne do realizacji celów konsumpcyjnych lub konsolidacyjnych.
Zdarza się jednak, że zawiłości procesu oraz czasochłonne przeglądanie i samodzielne porównywanie ofert, zniechęcają potencjalnych kredytobiorców. Jeżeli uznasz, że potrzebujesz na tym etapie wsparcia, również internetowo możesz nawiązać współpracę z pośrednikiem. Dysponuje on aktualnymi ofertami z wszystkich banków i instytucji pozabankowych, a poznawszy Twoje oczekiwania i możliwości wyselekcjonuje z nich tylko te, najbardziej odpowiadające potrzebom.
Kredyt dla osób fizycznych – co warto wiedzieć?
Zasady wnioskowania o kredyt dla osób fizycznych różnią się w zależności od banku. Jednak pewne rzeczy zazwyczaj pozostają takie same, a jest to np. minimalny i maksymalny wiek kredytobiorcy, akceptowane formy zatrudniania, pożądana wysokość zarobków i regularność ich otrzymywania, historia w Biurze Informacji Kredytowej. Podczas symulacji zdolności potrzebne są jeszcze inne informacje, jak choćby liczba osób będących na utrzymaniu wnioskodawcy, pozostałe zobowiązania finansowe, wysokość comiesięcznych kosztów stałych. Po zebraniu i przeanalizowaniu tych danych, klient otrzymuje decyzję pozytywną lub wniosek zostaje odrzucony.
W tym pierwszym przypadku warunki kredytowe, a więc oprocentowanie, wysokość przyznanej kwoty pożyczki czy marża zależą od wystawionej oceny, aktualnej oferty banku i sytuacji rynkowej (w tym stóp NBP). Dobry pośrednik może je renegocjować, aby uzyskać dla Ciebie jak najlepszą ofertę. Tak samo może próbować składać odwołanie od decyzji negatywnej. Warto, ponieważ stawką jest nawet 220 tysięcy złotych, które można przeznaczyć na cel dowolny, w tym zakup auta, wyprawienie wesela czy spłatę innych zobowiązań kredytowych.Artykuł powstał we współpracy z https://www.marketpozyczkowy.pl/